קורקינטים חשמליים

איך לקנות קורקינט חשמלי?

קורקינט חשמלי, אותו כלי רכב צנוע אך ממזרי המאפשר התניידות בתוך העיר במהירות, בנוחות וללא מאמץ, הפך בשנים האחרונות ללהיט של ממש. מי שכבר רכשו קורקינט חשמלי ישמחו להמליץ לכם על הקונספט החדש ומרובה היתרונות, וגם שיטוט חפוז באינטרנט יגלה כי מספר החנויות המוכרות קורקינט חשמלי ומספר הדגמים של מוצר זה עולה בהתמדה.

תוכלו למצוא כאן עוד מידע באתר מעולה עם המון תוכן מעולה על קורקינטים חשמליים.

את הסיבות לפופולאריות העולה של קורקינט חשמלי (כמו גם אופניים חשמליים) אפשר לראות מדי בוקר ברמזור הקרוב לביתכם, שם משתרך לו טור מכוניות שסופו לא נראה, ובכל מכונית נהג חסר סבלנות שהפך זה מכבר לפקעת עצבים. ובעצם, לא רק בבוקר: גם אחרי הצהריים, עת רוב האנשים חוזרים מהעבודה הביתה, משתרכים פקקים ארוכים כמעט בכל מקום, והמגמה המסתמנת היא שבחלק ניכר משעות היום אם תבחרו לנסוע במכונית תיתקלו בפקק שלא לומר תיתקעו בפקק אינסופי.

גם מצוקת החנייה ההולכת ומחמירה שכנעה רבים וטובים לזנוח את כלי הרכב בעלי 4 הגלגלים לטובת כלי רכב דו גלגליים ובפרט קורקינט חשמלי ואופניים חשמליים, שכן אופנועים וקטנועים מאפשרים תמרון בין טורי המכוניות ואפילו חנייה עוד אפשר למצוא להם בקלות יחסית, אבל עלות הביטוח ועלות הדלק שמחירו מאמיר מדי חודש הופכים גם אותם לפתרון שטומן בחובו חסרונות משמעותיים.

מה לבדוק לפני שקונים קורקינט חשמלי?

כשרוצים לרכוש קורקינט חשמלי חשוב קודם כל לוודא שמדובר בקורקינט חשמלי למבוגרים. קורקינט חשמלי לילדים מיועד, באופן טבעי, לדור הצעיר, ואינו מתאים לרכיבה של אדם מבוגר. יחד עם זאת, דגמים רבים של קורקינט חשמלי לילדים נראים "בוגרים" לגמרי וחשוב לשים לב (במיוחד בעת רכישה ישירות דרך אתר אינטרנט).

הפקטור הבא שיש לתת עליו את הדעת הוא המנוע, שזהותו קובעת את טיב ביצועי הקורקינט החשמלי. הספק המנוע נמדד בוואטים, וככל שהוא גדול יותר כך גדלה המהירות המקסימלית וכן המשקל המירבי שיכול לשאת הקורקינט. קורקינט חשמלי בעל מנוע 600 וואט, לדוגמה, יגיע למהירות של כ-25 קמ"ש, ואילו קורקינט חשמלי בעל מנוע 800 וואט כבר עשוי להגיע למהירות של 40 קמ"ש. עם כל זאת חשוב לזכור כי המהירות בפועל תלויה בפרמטרים רבים אחרים, כגון משקל הרוכב ועוד.

המצבר של קורקינט חשמלי הוא לרוב מצבר עופרת חומצה, כאשר ישנם גם מצברי ליתיום חדישים ואיכותיים יותר, ובעיקר קלים יותר, אם כי גם יקרים יותר. הפרמטר העיקרי לבחינת איכות המצבר הוא אורך החיים שלו – כל מצבר הוא מוצר מתכלה, ובדרך כלל ניתן לטעון מצבר כ-500 עד אלף פעמים, שהם כשנה וחצי בשימוש ממוצע. חשוב לבדוק גם מהו זמן ההטענה (רצוי מאוד להטעין את המצבר עוד בטרם הוא מתרוקן לגמרי למען יאריכו ימיו) ומהו טווח הנסיעה הצפוי עבור כל הטענה – כשכמובן, ככל שזה גדול יותר כך השימוש בקורקינט החשמלי יהיה אפקטיבי יותר.

בנוסף, רצוי מאוד בעת רכישת קורקינט חשמלי להקפיד על שלדה עמידה, צמיגים איכותיים ובלמים משובחים – כל אלה יבטיחו לכם תמורה מקסימלית ושימוש יעיל ומהנה בקורקינט החשמלי.